Позакласна робота

СЦЕНАРІЙ УРОЧИСТОГО ВІДКРИТТЯ 
 ІІ (МІСЬКОГО) ЕТАПУ
V МІЖНАРОДНОГО МОВНО-ЛІТЕРАТУРНОГО КОНКУРСУ
ІМЕНІ Т.Г.ШЕВЧЕНКА







Ми - за здоровий спосіб життя!
     Здорова дитина – запорука здорової нації. Усі ми хочемо бачити дитину розумною, сильною, здоровою. На жаль, статистика стану здоров’я школярів сьогодні  не втішна. За даними МОЗ України, 90% усіх підлітків мають відхилення в загальному стані здоров’я, з них 20 % мають по два та більше захворювань. Проблема здоров’я дітей нині стоїть настільки гостро, що ми повинні поставити запитання: що для нас важливіше – фізичне здоров’я дітей чи освіченість? Навчальні навантаження зараз нелегкі. Діти засвоюють великий обсяг інформації. За різними джерелами, тільки 5 – 10% випускників шкіл закінчують школу здоровими Як, гризучи граніт науки, зберегти здоров’я?
   На 20011/12 навчальний рік  перед колективом 7Б класу поставлено завдання: 
  • збереження та зміцнення фізичного і психічного здоров'я, підвищення фізичної й розумової пра­цездатності, створення необхідних передумов для духовного і соціального здоров'я;
  • виховання  зацікавленості до різних видів рухів, розвиток фізичних здібностей;
  • формування системи валеологічних знань щодо усвідомленого ставлення до свого здоров'я;
  • виховання потреби у здоровому способі життя.
     У рамках тижня валеології у 7Б класі було проведено виховну годину  "Привычки - хорошие и плохие". На заході була присутньою Аксьонова Олена Петрівна - завідувач кафедрою фізичної культури та спорту ЗОІППО  кандидат пед. наук, доцент, майстер спорту СРСР .


 СВЯТО РІДНОЇ МОВИ 
у класі
           9 листопада 2011 року учні 7Б класу разом із класним керівником Даниловою Н.О. підготували та провели   "Свято рідної мови". Присутніми були учні 8-х та 9-х класів.  
          Семикласники розповідали про те, що мова – основа духовного життя народу, втрата її, як сказав великий український письменник Панас Мирний, "смерть для його душі". Розуміння ролі мови в житті народу визначає естетичне кредо Лесі Українки, М.Коцюбинського, А. Малишка. А ще П. Тичина та М.Рильський щедро висівали добрі зерна свого поетичного слова на ниву української літературної мови; зерна проросли, збагатили, сповили мову новими висловами.  Людина може володіти кількома мовами, залежно від її здібностей, нахилів і прагнень, але найкраще, найдосконаліше вона має володіти, звичайно, рідною мовою. І це не тільки й тому, що рідна мова, - це невід'ємна частка Батьківщини, голос народу й чарівний інструмент, на звуки якого відгукуються найтонші, найніжніші струни людської душі. Мова – це золотий запас душі народу, з якого виростаємо, яким живемо, завдяки якому маємо право милуватися рідним краєвидом. Мова – найкращий цвіт, що ніколи не в'яне, а вічно живе, розвивається і процвітає. Нашому поколінню випало складне, але почесне завдання - відродження української мови, держави, нації. І виконати його - наш громадянський обов'язок.

1 коментар: